Související zápas

TJ Slavoj Rychvald
SlavojZáblatí
2:2
so 10. 8. 2024 17:00 @ Slavoj Rychvald - tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B - 7. liga, 2. kolo

Slavoj vstoupil do nové sezóny remízou v derby se Záblatím

Zaslouženou remízou skončilo úvodní vystoupení „A“ týmu mužů Slavoje v nové sezóně, když se na domácí půdě před výbornou návštěvou rozešli smírně s mužstvem sousedního Záblatí.

Ve velmi teplém sobotním podvečeru, kdy teploty atakovaly třicítky, vstoupilo naše áčko do nového soutěžního ročníku. Soupeřem nám byl tým Záblatí, proti kterému jsme paradoxně loňský ročník uzavírali. V souboji druhého týmu se čtvrtým z loňské sezóny se od úvodních minut se hrál důrazný fotbal a jako první se gólově prosadil domácí Slavoj. Ve 12. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku hostů Ondřej Adamczyk, který vysunul Marka Dychuse, a ten se tváří v tvář brankáři Hekelemu nemýlil. A stejná dvojice si spolupráci zopakovala ve 35. minutě – Adamczyk z pravého křídla centroval a Dychus na první tyči zvýšil na 2:0. A těsně před pauzou mohlo být ještě veseleji, když se do výborné šance dostal ve svém prvním zápase za Slavoj útočník Jakub Padych. Přehodit hostujícího brankáře se mu však nepodařilo.

Jestli první půle patřila gólově domácím, po změně stran se naopak prosazovali jen hosté. V 61. minutě se výborným zákrokem prezentoval domácí gólman Denis Charvát, ale vyražený míč poslal do sítě Jan Stošek a snížil na 2:1. Vyrovnání pak přišlo v 77. minutě po zmatku v domácí šestnáctce po rohovém kopu. Míč se odrazil přímo na nohu hostujícího stopera Rudolfa Fonše, který zblízka srovnal na 2:2. A jelikož Slavoj žádnou ze svých slibných možností nedotáhl, hosté málem dokonale využili „Csaplárovu past“ – v poslední minutě nastaveného času běžel sám na branku hostující útočník Chalkidis, ale Charvát skvělým zákrokem zachránil nejspíš zaslouženou remízu.

Hodnocení trenéra Slavoje, Daniela Staskeviče: „První mistrovské utkání bylo z naší strany dost nervózní. Nedařila se nám mezihra, i přesto jsme ale dokázali vstřelit dvě branky. Měli jsme i další 2 až 3 vyložené šance v prvním poločase, ale náskok se nám už nepodařilo navýšit. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně, ale to se nám bohužel nepovedlo. Soupeř byl na míči silnější a postupem času se mu podařilo vyrovnat. Závěr utkání byl nahoru dolů a bylo vidět, že obě mužstva chtěla vyhrát. Nám nebyl uznán gól pro ofsajd a soupeř v posledních vteřinách běžel sám na našeho brankáře, který nás ovšem podržel. Doufám, že v dalším utkání podáme zlepšený výkon. I tak ale klukům musím poděkovat – v náročném počasí odvedli maximum. Dobře se uvedli i noví hráči, v bráně Denis Charvát a v útoku Jakub Padych.

Slavoj Rychvald – Slovan Záblatí 2:2 (2:0)
Branky: 12. a 35. Dychus – 61. Stošek, 77. Fonš

Sestava: Charvát – Pešl Jiří (46. Gajda), Zálejský, Brevčinský – Adamczyk, Bulva, Marek, Dzida (76. Pešl Jan), Chautur (65. Olšovský) – Padych, Dychus (65. Andoniu)
Náhradníci: Žebrák J., Olšovský, Gajda, Andoniu, Franek, Pešl Jan, Nadhajský M.