Související zápas

TJ Slavoj Rychvald
DarkoviceSlavoj
1:4
so 17. 8. 2024 11:00 @ Darkovice - tráva, CANIS I.B třída mužů sk. B - 7. liga, 3. kolo

Dychus hattrickem pomohl k výhře v Darkovicích

Po domácí remíze se Záblatím se vydalo mužské áčko Slavoje na první venkovní zápas do Darkovic, kde se hrálo netradičně už v sobotu v 11 hodin dopoledne. Nestandardní čas začátku utkání ale naše hráče nijak nepoznamenal a přestože obdrželi úvodní branku, nakonec si z Darkovic přesvědčivě odvezli tři body.

Skvělou střeleckou formu prokazuje na začátku nové sezóny útočník Marek Dychus, který po dvou brankách proti Záblatí v úvodním zápase tentokrát zatížil konto soupeře rovnou třemi góly. Ještě před ním se prosadil svou první brankou v dresu Slavoje druhý z útočníků, Jakub Padych, který ve 14. minutě vyrovnával na 1:1 poté, co se domácí prosadili už v 10. minutě po standardní situaci. Další branku už však Slavoj Darkovicím nedovolil, naopak dvěma slepenými góly ve 14. a 15. minutě rychle skóre zápasu otočil a třetím gólem po půlhodině hry svému soupeři nadobro odskočil.

Ve druhém poločase pak svůj hattrick dovršil zmiňovaný Marek Dychus a pokud by hráči Slavoje lépe vyřešili alespoň některé ze svých dalších stoprocentních šancí, mohl být konečný výsledek ještě výrazně vyšší. Přesto Slavoj odjížděl z Darkovic spokojen se třemi body na kontě.

Hodnocení trenéra Daniela Staskeviče: „K venkovnímu utkání jsme jeli s jasným cílem získat tři body. Bohužel se nám úplně nepodařil vstup do utkání, kdy jsme hned v 10. minutě inkasovali ze standardní situace. Naštěstí jsme zareagovali nejlépe, jak jsme mohli, a po chvíli jsme během minuty výsledek otočili. Myslím, že zbytek poločasu už jsme kontrolovali hru a podařilo se nám ještě přidat branku na 3:1. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit opět aktivně, ale domácí zjednodušili hru a nakopávanými míči nám v některých chvílích dělali problémy. Otevírala se nám ale i okénka v jejich obraně a po rychle akci na trase Charvát-Dychus druhý zmiňovaný dovršil hattrick. Měli jsme ještě spoustu dalších šancí, ale špatným řešením jsme už další branku nepřidali. Jsem rád, že se nám opět prosadili útočníci, Dychus vypadá ve střelecké pohodě a Padych opět ukázal, že bude platným hráčem. Výborný výkon podala dvojice na pravé straně, Gajda s Adamczykem. Pochválit ale musím všechny kluky, včetně střídajících. Získali jsme zasloužené tři body a těšíme se na další domácí utkání, kde nás čeká Hrabová, která bude určitě nebezpečná.“