Související zápasy

TJ Slavoj Rychvald

Béčko vyloupilo Lhotku, dorost na úvod padl s Vřesinou

Nedělní zápasy nám přinesly poloviční radost, když dorostenci ve svém prvním utkání nové sezóny podlehli doma týmu FC Vřesina, naopak mužské béčko přivezlo plný bodový zisk z ostravské čtvrti Lhotka.

Dorostenci vstoupili do své soutěže kvůli odloženému prvnímu utkání až o týden později a s týmem FC Vřesina na domácí půdě bodovat nedokázali. Svému soupeři podlehli 2:4 a na první body v nové sezóně si budou muset prozatím počkat. Utkání zhodnotil vedoucí mužstva Petr Pyka: „V úvodním utkání nového ročníku krajské soutěže jsme přivítali neoblíbený celek z Vřesiny a pod vedením nového trenéra Jiřího Lavického jsme začali více než dobře, když v 10. minutě po přetaženém centru Martina Martiníka otevřel skóre přesnou střelou Petr Krumpholz. Ve 32. minutě po akci, kterou sudí vyhodnotil jako malou domů, jsme z trestného kopu dostali vyrovnávací gól a ve 45. minutě nás bohužel čekala ještě rána do šatny – 1:2. Do druhé půle jsme po motivačním proslovu trenéra nastoupili s odhodláním vyrovnat, což se také povedlo v 62. minutě, když Sebastian Jančar vybojoval penaltu a Teodor Vnouček ji s přehledem proměnil. Celý zápas jsme však tahali za kratší konec a to se projevilo v 80. minutě, kdy jsme po rohovém kopu inkasovali na 2:3. Následně jsme otevřeli hru a ve snaze o vyrovnání hráli vabank, což dokázal soupeř využít pojišťující čtvrtou brankou. Nutno přiznat, že po zranění kapitána Ondry Wolského šla úroveň naší hry rapidně dolů a v zápase nás držel zejména brankář Filip Martiník. Je ale třeba také zmínit, že největší faul na náš tým udělal Dominik Jílek svým opuštěním týmu těsně před rozjezdem sezóny. Nicméně soutěž se teprve rozjíždí a druhý rok ve vyšší soutěži je vždy těžší než ten první.“

Starší dorost:
Slavoj Rychvald – FC Vřesina 2:4 (1:2)
Branky Slavoje: 10. Krumpholz, 62. Vnouček (pen.)

Více radosti nám pak přineslo utkání béčka mužů na půdě Lhotky, ze kterého hráči Slavoje dokázali vybojovat tři body po výhře 2:1. Pod tu se brankami podepsali nováček v týmu Radovan Čupaj a ve druhé půli pak také Dominik Dzida. Soupeř už jen stačil dvacet minut před koncem snížit na rozdíl jedné branky, ale Slavoj už výhru uhájil do závěrečného hvizdu.