SlavojHrabová "B"
1:1
ne 11. 8. 2024 17:00 @ tráva, Městská soutěž muži 9.liga, 2. kolo

B tým mužů otevřel sezónu penaltovou domácí výhrou nad Hrabovou

Tradičně v neděli sehrálo svůj první zápas v nové sezóně naše mužské béčko, které se postavilo rovněž proti „B“ týmu z Hrabové. Utkání dospělo k výhře domácího týmu 2:1 po penaltách.

B tým mužů, o jehož přihlášení či nepřihlášení do nové sezóny jsme v klubu dlouho debatovali, nakonec bude fungovat i v letošním ročníku. Přece jen tříkolový systém, kterým se městská soutěž letos opět hraje, není příliš vyhovující a dvakrát plná porce zápasů (13 zápasů za půl roku A týmu a prakticky totéž u B týmu) se s aktuálním mužským kádrem nezvládá úplně snadno. Nicméně kluci z„béčka“ dali hlavy dohromady a zaručili se, že budou schopni tým v sezóně udržet v dostatečném počtu.

I díky tomu tak mohli hráči Slavoje v nedělním velmi horkém počasí vyběhnout na domácí trávník proti „B“ týmu Hrabové. Během zápasu si dokázali vypracovat hned několik stoprocentních gólových šancí, ale v nich nechávali vyniknout hostujícího brankáře a dlouho tak trval bezbrankový stav. Nadějné příležitosti hostů pak likvidoval spolehlivý navrátilec mezi tři tyče Michal Chamráth, který ukazoval, že ze svého umění nic nezapomněl.

Remízový stav zlomili až v 67. minutě hosté brankou Tomáše Holka, ale naštěstí se nakonec ujala i jedna šance na domácí straně, při které David Chautur v 79. minutě obešel hostujícího hrdinu v brance a poslal míč do opuštěné sítě. Do konce utkání už další branka nepadla, a tak se týmy postavily k pokutovým kopům. V nich byli úspěšnější hráči Slavoje, kteří i díky zákroku střídajícího brankáře Ondřeje Botura zvítězili 4:2 a připsali si tak do tabulky bonusový druhý bod za penaltovou výhru.

Slavoj Rychvald „B“ – Sokol Hrabová „B“ 1:1 (0:0), 4:2 PK
Branky: 79. Chautur – 67. Holek

Sestava: Chamráth – Gulčíjk, Gazdík, Franek, Byrtus, Mestek, Míček, Kuzník P., Berka, Skřížala, Kuzník J., Chautur, Nekoranec, Ondračka, Botur