Dorostenci na umělé trávě v přípravě přehráli Záblatí

V neděli 10. března se starší dorost Slavoje představil v přípravném utkání na umělé trávě v Orlové proti „sousedům“ ze Záblatí a ze zápasu odešel s vítězstvím 3:2.

Hodnocení utkání očima vedoucího mužstva, Petra Pyky: „Utkání začalo ve stejném duchu, jako končil přípravný halový turnaj v Ludgeřovicích, kde jsme obsadili předposlední 5. místo – po fatální chybě obrany jsme od 1. minuty prohrávali 0:1. Naštěstí však náš tým přehrával soupeře svými technickými dovednostmi a po jedné z vydařených akcí čerstvě vystřídavší Pavel Rokoš srovnal skóre na 1:1. Naše převaha nabírala na obrátkách a byla úspěšně přetavena ve vedoucí gól, který vsítil Sebastian Kasander. Ke konci prvního poločasu pak náš brankář předvedl zákrok à la Loris Karius a do přestávky se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Do druhé půle naši hráči vstoupili s odhodláním co nejrychleji zlomit zápas na stranu Slavoje. To se povedlo po výstavní brance Dana Graba, který znovu převážil skóre na stranu Slavoje. Do konce utkání toto vedení pak Slavoj udržel. Tento přípravný duel byl velmi podnětný pro trenéry, ukázal nám spoustu rezerv, ale také schopnosti nových posil. Tou nejkrásnější tečkou za zápasem bylo vyjádření kluků k plánovanému pondělnímu volnu – to rázně odmítli pokřikem, že chtějí trénink. Super borci!

K dalšímu utkání nastoupí dorostenci v neděli 17. března od 17:00 opět na umělé trávě v Orlové proti týmu FK Těrlicko 2022.